Minecraft Forge Nedir? Nasıl İndirilir?

Minecraft Forge modu, oyun içerisine eklentiler ekleyebileceğiniz ve oyunun dinamiklerini değiştireceğiniz modlu bir minecraft sürümüdür. Bu sürümü kullanarak oyun üzerinde oynamalar yapabilirsiniz.

Minecraft Forge Nedir? Nasıl İndirilir?

Forge Modu Nedir? Ne işe yarar?

Forge modu, minecraft üzerinde olmayan topluluk platformlarında paylaşılmış modları oyun içerisine yükleyip kendinize modlu bir oyun oynama imkanı sunan aslına baktığınızda basit bir clienttir. Bir bakıma fabric gibi çalışmaktadır hatta fabric'in alternatifi olarak ta kullanılabilir. Forge moduna isterseniz mod eklentileri kurun, istersenizde hile clientlerini entegre ederek kullanabilirsiniz.

Forge Modu Nasıl Kurulur?

Yazımızın en altında yer alan indirme bağlantısına tıklayıp indirdikten sonra, indirmiş olduğunuz .jar dosyasını çift tıklayarak açınız. ( eğer çift tılayarak açılmıyor ise, sağ tık > birlikte aç > java )

Ekrana gelen Mod system installer bölümünden, install client'in seçili olduğundan emin olduktan sonra OK butonuna basalım.

Bilgisayarınızın hızına göre yaklaşık ortalama 30 - 60 saniye ( yavaş bilgisayarlarda 2-3 dakika ) bekledikten sonra, önümüze kurulmuş olduğu hakkında bir yazı gelecek.

Önümüze gelen yazıda, OK diyip kapatalım ve minecraft launcherimizi başlatalım.

Minecraft launcherimizi başlattıktan sonra, Yüklemeler > Yeni Kurulum > Forge yoluyla kurmuş olduğumuz forge sürümünü başlatmak için launhcere yüklemiş olduk.

Oluştur butonuna tıklayıp, launhcerin ana sayfasına dönerek Fabric modunu başlatabilirsiniz.

Forge Modu Kurulum Videosu

Yüklenecek, mevcut değil.

Forge Modu İndir

Yazıya verdiğin tepki nedir?

like
2
dislike
1
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0