Minecraft 1.8 - 1.17 Optifine indir

Her zaman son sürüme güncellediğimiz optifine indirme linki. Aracısız, reklamsız indirme linklerine ulaşmak için karannesi tercih edin.

Minecraft 1.8 - 1.17 Optifine indir

Minecraft'ta fps arttırmak için vazgeçilmez bir mod olan ve oyunun orjinalliğini bozmadan minecraft sunucularına girebilmenizi sağlayan Optifine Modunu sizlere şu şekilde paylaşalım. Ama öncelik ile, paylaşmamız gereken bazı bilgiler mevcut.

Optifine Nedir? Neden Kullanılır?

Optifine, minecraft'ın 60fps politikasını geçen ve minecraftın yüksek fpsler ile çalışmasını sağlayan aynı zamanda zoom özelliği bulunduran ve bir çok seçenek ile sizlere oyundaki efektleri açıp, kapatma imkanı sağlar. Stock minecraft versiyonunuzda 60fps'in altında değerler alıyorsanız veya sabit 60fps değerlerine ulaşıyor olsanız bile fps limitlendirmesini kaldırdığı için, 100 - 200 - 300 hatta imkanınız var ise 1000 fps 'e kadar yolu var.

Optifine kullanmak için bir sürü sebebimiz var fakat ben kendi sebeplerimi sıralayacağım.

  • Fps Optimizasyonu ve Fps sınırının kaldırılması.
  • Daha gerçekçi grafik.
  • Dinamik ışıklar.
  • Animasyon ve Görüntü kalitesi ayarları.
  • Bir çok texturepack ve shaderpack'in kullanımını sağlaması.

Yukarıda yazmış olduğum sebepler benim optifine kullanma sebeplerimden bir kaçı şimdi çok uzatmadan optifine kurulumuna geçelim.

Optifine Nasıl Kurulur?

Konunun en altında yer alan ve sürümünü seçtiğiniz optifine jar dosyasını indirip çift tıklayarak açınız. Eğer çift tıklayarak aşağıdaki resim gibi açamadıysanız, sağ tıklayıp birlikte aç diyerek Java'yı seçiniz.

Optifine Installer yani Optifine Kurulum'u açtıktan sonra, folder yazan yerin en sağ kısmındaki üç nokta olan yere tıklayıp .minecraft klasörünü seçmemiz gerekiyor fakat genellikle optifine doğru yolu buluyor ve bir problem olmadan direkt olarak Install butonuna tıklıyoruz.

Biraz bekledikten sonra, karşımıza " Optifine is succesfully installed " yazısı çıktıktan sonra, optifine'ı kurmuş olduk. OK diyip kapatalım.

Eğer orjinal minecraft kullanıyorsanız, bu adımdan sonra ekran görüntüleri ile rahatça kurulumumuza devam edebiliriz. Fakat orjinal bir minecraft sahibi değilseniz youtube videomuzu izlemeyi unutmayın.

Normalde, direkt olarak yüklemeler kısmına girmeden Orjinal Minecraft sürümüne kurulmuş bir şekilde gelmektedir. 

Fakat buraya gelmediyse, Yüklemeler > Yeni Kurulum > Sürüm > İstediğiniz optifine sürümü seçerek optifine kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu blogun altına, güncel optifine sürümlerini sürekli olarak paylaşacağız ve sizlere optifine'nin kendisinin reklamlarını kullanmadan indirmenizi sağlayacağız. Bizlere destek olup, yeni bilgiler paylaşmamızı istiyorsanız konunun alt kısmında yer alan bölgedeki ikonları kullanarak mutluluk derecesini oylayabilirsiniz.

İndirme Linkleri

Yazıya verdiğin tepki nedir?

like
2
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1