Client Nedir? Client Nasıl Yüklenir?

Çoğu konumuzun altında göreceğiniz bu konu başlığımız, minecraft'a client nasıl yüklenir ve yapılan yanlışlar nelerdir onlardan bahsedeceğiz. İlk olarak, belirlediğimiz hile clientini windows + r kombinasyonunu kullanarak açtığımız

Client Nedir? Client Nasıl Yüklenir?

Client Nedir?

Minecraft client, minecraft'ın çalıştığı ana oyun dosyasıdır. Client değiştirmek çoğu durumda sakıncalı değildir ve tavsiye bile edilir. Oyunun bize sağlamış olduğu kendi versiyonunun clientleri genellik ile 60fps in üzerine çıkamadığımız ve modlayamadığımız yani ek dosyalar yerleştiremediğimiz sürümlerdir. Forge veya Fabric gibi clientler ise oyun içerisine ek modlar yükleyebildiğimiz minecraft clientleri ve Optifine gibi clientler ise, oyun içerisinde fps sınırımızın kaldırılmasına, adından da anlaşılacağı üzere oyunun ana sürüm dosyalarını Optimize etmenize yarayan clientlerdir.

Birde çoğu pvpci arkadaşımızın vazgeçilmezleri hile clientleri var. Bu clientler, oyun içerisinde otomatik vurmaya, uçmaya, otomatik kazmaya, başkasının yerini görmeye, otomatik zırh değiştirmeye, savrulma büyüsü ile hasar aldığınızda savrulmamanıza vs. vs. gibi bir çok sinsi özellikleri içinde bulunduran adı üstünde hile clientleridir. Çoğu Türk ve Yabancı minecraft sunucularında kullanımı yasaktır fakat anarşi sunucuları üzerinde sınırsız veya sınırlı da olsa bazı hileleri kullanmanız mümkün olabilir.

Client Nasıl Yüklenir?

Client yüklemek için aşağıdaki adımları takip ettiğiniz zaman Crack ( TLauncher vb. ) ya da Orjinal minecraft sürümünüz olsa bile hatasız bir şekilde clientinizi minecraftta kullanmaya başlayabileceksiniz.

1. Adım: İndirdiğiniz client dosyasını, rar veya zip arşivinden çıkartın.

2. Adım: Sıkıştırılmış arşivi çıkarttığınız klasörleri Crtl + C ( direkt olarak kesmek istiyorsanız, CTRL + X ) kombinasyonlarını kullanarak kopyalayın.

3. Adım: Windows + R kombinasyonunu kullanarak açacağınız çalıştır menüsüne %appdata% yazınız.

4. Adım: .minecraft ( crackler için .tlauncher de uygun ) klasörünü açarak, içerideki versions klasörünün içine atınız.

5. Adım: Minecraft Launcherinizi başlatarak, versions klasörünün içine atmış olduğunuz sürümü launcher içerisinde yükleyerek ( tlauncher'de direkt başlatılabiliyor. ) başlatınız.

Client yüklemesi bu kadar basit ve problemsizdir. Eğer bir problem yaşıyorsanız, Karannes Discord Sunucusuna gelip bizlere soru sorabilir ve topluluğumuza katılabilirsiniz. 

Not: Açtığınız hileler sonucu sunuculardan banlanabilir, eğer premium hesapla premium bir sunucuda oynuyorsanız Hypixel gibi büyük sunuculardan toplu ban yiyebilirsiniz.

Yazıya verdiğin tepki nedir?

like
7
dislike
0
love
4
funny
2
angry
0
sad
0
wow
4